Włoska pizza to Twoja miłość? Musisz tam kiedyś zajrzeć!

To wyjątkowe miejsce to pierwsza na świecie pizzeria, która nadal działa w Neapolu. Nakarmiła tym legendarnym plackiem niejednego gościa, także takie sławy jak król Neapolu Ferdynand Burbon, filozof Benedetto Croce, poeci Salvatore Di Giacomo, Gabriele D’Annunzio i wielu innych. Przeczytajcie o Antica Pizzeria Port’Alba, która mieści się oczywiście nie gdzie indziej, jak w kolebce włoskiej pizzy – w Neapolu.

Ta pierwsza na świecie pizzeria została założona niedaleko placu Dantego w 1830 roku, lecz wyrobem pizzy zajmowała się już od 1738 roku. Początkowo była właśnie miejscem, w którym spotykali się przejezdni robotnicy, artyści, studenci – ludzie, którzy mówiąc eufemistycznie – nie narzekali na nadmiar gotówki. Z tego powodu pizza przygotowywana była w najprostszej (i najtańszej) formie – z użyciem dostępnych, niedrogich składników: oliwy, czosnku, pomidorów. Wtedy też popularny stał się sposób płatności zwany pizza a otto, który pozwalał zapłacić klientom do ośmiu dni po posiłku.

Dopiero sto lat późnej miejsce to przeistoczyło się w restaurację, która funkcjonuje po dziś. Obecnie jest własnością Gennaro Luciano, mistrza włoskiej pizzy, który przejął ją od swojego ojca.
Tradycja, pamięć, piękno, pasja i… magia. Wszystko to odczujecie przychodząc do tej neapolskiej pizzerii. Luciano kontynuuje 40-letnie doświadczenie ojca i swoje, i ma nadzieję, że jego dzieci będą godnie podtrzymywać rodzinną tradycję.

Włoska pizza najlepsza w Antica Pizzeria Port'Alba fot: www.lucianopignataro.it
Włoska pizza najlepsza w Antica Pizzeria Port’Alba fot: www.lucianopignataro.it

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli kiedykolwiek będziecie w Neapolu, na pewno warto odwiedzić to historyczne miejsce:

Antica Pizzeria Port’Alba
Via Port’Alba 18, Napoli
Telefon: +39 081 4421061

Gennaro-Luciano, Włoska pizza najlepsza w Antica Pizzeria Port'Alba fot: www.lucianopignataro.it
http://www.scattidigusto.it/

 

 

 

Antica-Pizzeria-PortAlba-evento-Napoli-Norcia-e1432712228821
fot: www.lucianopignataro.it

Jeśli będziecie mieli ochotę przygotować własną pizzę – prawdziwą, włoską, po podstawowy składnik, czyli najlepszą mąkę zapraszamy do naszego sklepu on-line. Nasze produkty różnią się od tych, które można dostać w supermarketach. Są sprowadzane najczęściej bezpośrednio od małych, lokalnych producentów, którzy z wielką dbałością i sercem podchodzą do wykonywanej przez siebie pracy. Dzięki temu produkty odznaczają się najwyższą jakością i smakiem. A teraz wyobraźcie sobie, że taką pizzę przygotujecie sami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *